Kurumsal Tanıtım Filmi Nedir?

Kurumsal tanıtım filmi, işletmenizi anlatmanın en kolay ve ilginç yollarından biridir. Çünkü sosyal medya ve fuar alanlarının insanların dikkatini çekmek ve onları size çevirmek için çok güçlü bir koz olduğu söylenebilir.

Mart 25, 2023 - 20:08
Ağustos 2, 2023 - 14:40
 0  91
Kurumsal Tanıtım Filmi Nedir?

Kurumsal tanıtım filmi, kendinizi ve işletmenizi anlatmanın en kolay ve en ilginç yollarından biridir. Çünkü sosyal medya ve fuar alanlarının insanların dikkatini çekmek ve onları size çevirmek için çok güçlü bir koz olduğu söylenebilir. Kurumsal tanıtım videonuz, vermek istediğiniz mesajlar, çalışma sisteminiz, çalışanlarınızın işe profesyonel yaklaşımı kaliteli çekimler ve algısı yüksek kurgu ile sunulur.

Ayrıca yaptığınız işin yapısına ve tarzına göre lisanslı müzikler satın alınır ve müzikle senkronize şekilde mount edilir. Dilerseniz anlatım diline seslendirme de ekleyebilir ve farklı ülkelerdeki potansiyel müşterilerinize seslenme şansınız olur. Harici altyazı bantları ile gerekli vurgular yapılıp seslendirmeler yapılabilmektedir. Firma tanıtım filmi sayesinde firmanızın yenilikçi ve değişen yüzünü geniş kitlelerle paylaşabilirsiniz. Firma tanıtım videosu çekimi ile ilgili birçok örnek bulunmaktadır. Firma hangi sektörde olursa olsun her işletme için farklı ve uygun bir tanıtım filmi yapılabilir. Firma tanıtım filmine ihtiyacımız yok düşüncesi çok yanlış çünkü insanlar artık fotoğraf ve katalog tarzı sunumlardan çok tanıtım videolarını veya firmaların tanıtım filmlerini ya da hizmetlerini görmek istiyor.

Firma tanıtım filmi çekmenin başlıca nedenleri


Firma tanıtım filmi, firmanın amacını, faaliyetlerini, hizmetlerini veya ürünlerini, koleksiyondan günümüze uzanan yolculuğunu anlatan koleksiyon veya videodur. İşte firma tanıtım filmi çekmek için izleyebileceğiniz birkaç adım:

Amaç belirler: Şirketinizin amaç ve hedeflerini belirler. Bu hedefler şirketinizin kuruluş ilkelerini yansıtmalıdır.

Bir hikaye yaratmak: Şirketinizin hikayesini anlatan bir senaryo yazın. Senaryo, şirket yöneticisinden bugüne kadar olan yolculuğunu anlatmalı ve gidişin şirketinize bağlanmasını sağlamalıdır.

Konsept belirler: Şirketlerinizin özelliklerine uygun konsept belirler. Bu konsept, şirketinizin tarzını ve gelişimini yansıtmalıdır. Bu konuda derinlemesine araştırma yapılarak doğru bilgiler kullanılmalıdır.

Film Çekimi: Senaryo ve konsepte uygun bir çekim planı yaparak çekime başlayın. Çekimler sırasında şirketinizin şirketlerinin, hizmetlerinin ve çalışanlarının elindeki hikayeyi anlatın.

Film Düzenleme: Çekimler yapıldıktan sonra düzenleme aşamasına geçin. Çekimlerinizi birleştirin ve hikayenizi anlatan bir film yaratın. Kurgu, filmin izlenme oranını belirler. Bu nedenle filmin çok iyi kurgulanması gerekiyor.

Müzik seçin: Film için uygun bir müzik seçin. Müzik filmi tamamlayacak ve koşmak filmi etkinleştirecektir.

İzleyicilerle Paylaşın: Film hazır olduğunda, şirketinizin web sitesinde, sosyal medya hesaplarında ve diğer platformlarda yayınlayın. Doğru kitleye ulaşmak için sektör haber sitelerinde yayın yapın.

Firma tanıtım filmi firmanızın kıyafetlerini ve değerlerini yansıtacak şekilde hazırlanmalıdır. İzleyicilerin şirketinizi daha iyi anlamasını sağlayarak markanızın bilinirliğini artıracak ve yeni yürüyüşler kazanmanıza yardımcı olacaktır. Firma tanıtım filmi nasıl hazırlanır sorusu için işin uzmanından bilgi alın.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Anadolu Teknoloji Antekno haber sitesinde en son teknoloji haberleri, sektörel değerlendirmeler ve teknoloji gündemi yer alıyor. Teknoloji Anadolu'daki tüm sektörler için önemlidir.